Accueil » Zvířata » Žena najde hada namotaného na vánočním stromku

Žena najde hada namotaného na vánočním stromku

Rob a Marcela Wildovi mají rychle přivolal profesionála poté, co v pátek ve svém domě v Jižní Africe objevili jednoho z nejjedovatějších afrických hadů ukrytého mezi pozlátkem a dekoracemi.

Poté, co před několika hodinami ozdobili stromeček, spatřili své kočky, jak nahlížejí do větví.

Rob Wild, britský burzovní makléř, který se před 18 lety přestěhoval se svou kostarickou manželkou do Jihoafrické republiky, v úterý pro CNN uvedl:“ Kočky se dívaly nahoru na strom a moje žena řekl, že „tam je pravděpodobně myš“.

Brzy však objevili celou další zvíře, které je pozorovalo. Bomslang, známý také jako stromový had.

„Tehdy jsem nevěděl, co to je, ale vygooglil jsem si to jaké hady máme v oblasti a okamžitě se objevil boomslang. Pomyslel jsem si: ‚Člověče, tohle je královna všech jedovatých hadů‘,“ řekl 55letý muž.

Boomlang je známý jako plachý druh:

Je však jedním z nejjedovatějších v Africe. Jed tohoto zvířete způsobuje krvácení a může být pro člověka smrtelný.

Lovec hadů Gerrie Heyns potvrdil totožnost zvířete, když krátce poté dorazil na pozemek rodiny. v Robertsonu v Západním Kapsku. Jednalo se o samici hada, která měřila 1,3 až 1,5 metru, uvedl Heyns v úterý pro CNN.

Gerrie Heyns řekl, že požádal rodinu, aby se držela dál od stromuale „hlídat hada“, dokud nedorazí.

„Had zůstal na stromě po dobu dvou hodin dokud jsem nepřijel,“ řekl Heyns. Použil „hadí svorku“, aby ji položil na zem, kde se s ní „lépe manipulovalo“, dodal.

Jakmile se rodina zklidnila, přišla se na hada podívat:

„Nepokoušel se kousat ani se bránit, protože jsem mu k tomu nedal žádný důvod. Děsivý okamžik se tak pro děti změnil ve vzrušující chvíli,“ uvedla Gerrie Heynsová.

Poté ho umístil do „hadí trubice“. Po setmění Gerrie Heyns odvezl plaza domů, kde ho dočasně umístil do výběhu na adrese hady před vypuštěním do volné přírody.

Gerrie Heynsová uvedla, že had se na pozemek určitě dostal při hledání potravy, vody a úkrytu.

„Pravděpodobně, když viděl první částse snažil utéct do nejbližšího úkrytu, kterým byl strom,“ řekl.

Gerrie Heyns, kteří odstranili stovky hadů z domů v Jihoafrické republice, uvedl, že kousnutí boomslangem je vzácné. Heyns uvedl, že během své osmileté kariéry byl pokousán pouze jednou, a to proto, že si neuvědomil, že zvíře bylo postřeleno a brání se.

„Hadi se velmi zdráhají kousatale lidé ji tolik démonizují,“ dodal.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.