Accueil » Zvířata » Zjistěte, jak často by se kočka měla koupat

Zjistěte, jak často by se kočka měla koupat

Kočky, kromě toho, že jsou extrémně čistotná zvířata, která se neustále čistí jazykem, mají tendenci být nepřátelské, když se jejich tělo dostane do kontaktu s vodou.

Existují určité okolnosti, kvůli kterým je nutné kočku vykoupat. Patří mezi ně jeho plemeno nebo vlastnosti (dlouhé vlasy)nutnost odčervení vhodným šamponem, přítomnost kožního onemocnění nebo odstranění koncentrovaných nečistot. (mastnota, moč, špína atd.).

Kdy koupat kočku?

Pokud vaše kočka obvykle nechodí ven, postačí měsíční frekvence mytí.

Je také pravda, že pokud kočku na koupání zvyknete už jako kotě. (od 2 měsíců věku), Kontakt s vodou by neměl být pro kočku nutně nepříjemný. Pokud je to váš případ a vaše kočka chodí ven jen zřídka, umyjte ji. Jednou za měsíc to bohatě stačí.

Jak umýt kočku?

Koupání kočky vyžaduje takt a trpělivost. I když má vaše kočka vodu ráda, každý náhlý pohyb může způsobit stres a zkomplikovat úkol. Můžete použít vanu nebo nádobu vhodnou pro velikost vaší kočky.

Zdroj: Capture Instagram

Na povrch je dobré položit podložku, aby kočka neuklouzla. Používejte vlažnou vodu (30 stupňů) a specifický šampon pro ně. Tento poslední bod je velmi důležitý, protože lidské šampony, i když jsou neutrální, nerespektují. PH kočičí kůže. Před spuštěním nechte vodu několik sekund téct, aby si kočka zvykla na zvuk.

Během koupele se vyhněte kontaktu vody s uši a oči vašeho domácího mazlíčka. Tím se sníží riziko dalších infekcí. Začněte navlhčením spodní části těla rukou nebo měkkou houbou a postupujte směrem nahoru.

Tato technika zvýší její sebevědomí a usnadnit tak celý proces. Mydlete ho, zatímco ho hladíte, a nechte šampon působit několik minut. Na závěr opláchněte jeho tělo velkým množstvím vody, abyste odstranili zbytky mýdla, které by mu mohly být nepříjemné při každodenní péči.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.