Accueil » Zvířata » Zjistěte, jak se cítí opuštění psi!

Zjistěte, jak se cítí opuštění psi!

Veterinář Guillermo Rico vysvětluje, že je společenský, psi mají tendenci vytvářet velmi silné vazby s rodinnou skupinou. V srdci domova mají vždy vůdce, kterého následují a respektují.

„Když člověk zmizí, je zřejmé. že zvíře si všimne její absence,“ říká.

Jak se cítí psi, když jsou opuštění?

Etolog Alaguna Cruz vysvětluje že zvířata jsou cítící bytosti. Mají schopnost cítit bolest a fyzicky reagovat na své okolí.

„The psi a kočky mají centrální nervový systém. IMají schopnost vnímat a cítit emoce, jako je bolest, strach, úzkost. Podle Alaguna Cruze je to více než vědecky dokázáno.“

Dále vysvětluje, že zvířata mají určitý stupeň vědomí (možná nižší než u člověka), která jim umožňuje vnímat některé věci podobně jako člověk.

„Existují studie z oblasti neurověd a etologie chování, které ukazují, že když se zkušenosti se zvířaty se aktivují stejné oblasti mozku jako u lidí“.

Úzkost, strach a špatné emoce pociťují psi, kteří jsou opuštění.

A tváří v tvář opuštění, zvíře může být v depresiStres a úzkost. To vede ke ztrátě chuti k jídlu nebo energie.

Kromě toho se životní prostředí a radikálně se změní režim psa. Na ulici jsou pak konfrontováni s nepřátelským světem, kde jim může být hlad a zima. Kromě toho mohou být zraněni jinými zvířaty nebo lidmi.

Tento stresTo je činí náchylnějšími k nejrůznějším nemocem.

Kromě zjevné důsledky nedbalostiStudie akademiků ve Velké Británii zjistila, že tito psi jsou často pesimistické.

Tento úzkost se obvykle projevuje štěkáním. a ničení předmětů. Ale také tím, že si ulevují tam, kde nemají. Takové chování vytváří další důvody, proč se zvířete zbavit, a tím se začarovaný kruh opuštění ještě více roztočí.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele,
Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.