Accueil » Zvířata » Zjistěte, proč psi ztrácejí srst

Zjistěte, proč psi ztrácejí srst

Srst našich psů je nezbytná pro zdravý život. Kabát vyžaduje neustálou péči, protože je pro pohodu psa zásadní a je důležité vědět, kdy nadměrně líná, kdy se stává matnou apod.

Na jeho srsti jsou také patrné známky zdravotní problémy, krmivo nebo jinou péči o naše domácí zvířata.

Psi mají tři typy srsti. První jsou to vnější chlupy, které můžete vidět, když projevuje určité emoce. Druhý typ je zodpovědný za ochranu a úsporu tepla.

Pokud jde o třetí, jsou modifikované chloupky a zahrnují vousky nebo obočí, které obvykle slouží k vnímání hmatu.

Proto je důležité, aby srst nevypadávala tak pravidelně, že by to způsobilo. zdravotní problémy do našeho domácí zvířata. Zde jsou některé z příčin, které mohou vést k vypadávání vlasů.

Zdroj: Capture Instagram

Proč psům vypadávají chlupy?

María Besteiros, technická asistentka veterinární lékař a ošetřovatelka psů a koček, napsala o příčinách vypadávání srsti u psů.

Hormonální poruchy

Pokud si všimnete, že se vám na hlavě váš pes na některých místech více než na jiných, což může být způsobeno hormonálním problémem. Mezi nejčastější poruchy spojené s tímto jevem patří hypotyreóza hypotyreóza psů nebo Cushingův syndrom.

Změny mohou nastat také při alergiích na pyl, některých potraviny nebo na různé léky které musíte svému psovi podat ze zdravotních důvodů.

Zdroj: Capture Instagram
Paraziti

Pokud si myslíte, že váš pes má blechy, je to pravděpodobně jedna z příčin vypadávání vlasů. Protože blechy způsobují svědění, zvíře se škrábe a srst vypadává. Problémem těchto parazitů je, že mohou způsobit i bolestivá zranění.

Vypadávání vlasů

Jedná se o jednu z způsobuje nejvíce přírodní Jedná se o proces, jehož cílem je připravit psa na změny teploty. Tento proces má psa připravit na změny teplot. Je to reakce těla nazvířata která se koná nejméně jednou ročně.

Doporučuje se podporovat línání každodenním kartáčováním. Pokud však zjistíte, že pelichání je již nadměrné, můžete se poradit s veterinářem.

Dermatitida

Existuje několik typů dermatitidy. Nejčastěji se vyskytuje atopická dermatitida, jejímž jedním z příznaků je vypadávání vlasů. Může to být důsledek alergie nebo genetického problému, který také způsobuje zarudnutí kůže.

Stres

Obvykle se jedná o příznak chronického stresu, protože se jedná o externí vyjádření úrovně stresu, kterému je váš pes vystaven. Pokud tento příznak u svého psa zaznamenáte, okamžitě se obraťte na svého veterináře, aby zjistil, co se skutečně děje.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.