Accueil » Zvířata » Znepokojivá fotografie, která nám připomíná, že příroda není film od Disneyho

Znepokojivá fotografie, která nám připomíná, že příroda není film od Disneyho

Fotografové přírody jsou významným přínosem k environmentálnímu povědomí a ochraně přírodního dědictví. Jejich snímky nám ukazují rozmanitost života na planetě, od nejchladnějších polárních oblastí po nejžhavější pouště, od tropických pralesů po hlubiny oceánů, a pomáhají nám ho lépe pochopit, ocenit a chránit.

Igor Altuna, z Gipuzkoa, je jedním z mezinárodně nejuznávanějších fotografů přírody. Tento oceňovaný fotoreportér z Mondragónu tráví většinu času na cestách s vybavením přehozeným přes rameno, aby „zachytit kouzelné okamžiky“jak rád říká, že mu příroda nabízí v těch nejodlehlejších a nejméně prozkoumaných místech planety. Jednou z jeho oblíbených destinací je africký kontinent.

Před několika lety, na výlet do národního parku South Luangwa, v Zambii se Igor ve volné přírodě setkal s velkolepou samicí levharta, která se jmenovala Olimba. Když sledoval tuto krásnou kočku, kromě jejího krásného vzhledu ho zaujal i její vzhled. mimořádné Schopnost lovit paviány: kořist, kterou není snadné ulovit.

Zambie 2020.
Pocas veces se ve como una Leoparda (Olimba) mata a 2 Babuinos. Cuando llegamos el babuino pequeño ya estaba muerto, su hermano mayor o padre lo estuvo acariciando y defendiendo para que Olimba no se llevara la durante 6 horas. El tema termino mal , os dejo el video. pic.twitter.com/W7HsTOY8Ys

– Igor Altuna (@IgorAltuna) 14. prosince 2020

V roce 2021 během nové expedice do afrického parku, Igorovi Altunovi se podařilo levharta opět vyfotografovat, tentokrát jak pomalu kráčí s nedávno odchyceným paviánem, který se mu drží v čelistech. Opice byla také samice a k jeho překvapení se jí stále drželo mládě. Tento záběr je živým odrazem sítě života v této oblasti. přírodakde spolu predátor a kořist žijí ve vztahu, který by měl existovat pouze v rámci potravního řetězce.

Znepokojivá fotografie, která nám připomíná, že příroda není DisneyovkaZdroj: Capture Instagram
Na snímku je záblesk divoké přírody, epizoda přírody.

Přístup k bílkovinám, ten atavistický a dědičný pud, tento základní instinkt zvířecího chování je tím, co nutí masožravce chytat kořist při hledání potravy. Jakýkoli jiný výklad je výhradně antropický.

Je pravda, že i když to může narušit náš pohled, snímek Igora Altuna ukazuje okamžik divokého života v přírodě, který fotograf vhodně zachytil a sdílel. Zbytek je součástí fikce a karikatury, která se až příliš často a zejména ve filmu používá pro přírodu.

Znepokojivá fotografie, která nám připomíná, že příroda není film od DisneyhoZdroj: Capture Instagram
Mandát k přežití

Nicméně fotografie, která se stala virální získala od veřejnosti jak pochvalné, tak i negativní ohlasy. Technicky je to dokonalé. Proto se uchází o jednu z cen, Cenu veřejnosti, v prestižní soutěži o nejoblíbenější knihu světa. „Fotograf divoké přírody roku kterou každoročně pořádá Přírodovědné muzeum v Londýně a jejíž vítězové budou vyhlášeni 9. února.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.