Accueil » Zvířata » Způsob, jak zjistit, že je pes šťastný!

Způsob, jak zjistit, že je pes šťastný!

Pohoda jeho mazlíčka je pro jeho majitele velmi důležitá. Udělat psa šťastným by mělo být pro jeho opatrovníky prioritou. Pokud jde o psy, mají své vlastní způsoby, jak vyjádřit svou radost. To poznáte hlavně podle toho, že pozorujete jejich jednání a gesta těla. Zůstává vám tedy několik vodítek, podle kterých poznáte, zda je váš pes ve vaší blízkosti šťastný a cítí se dobře!

Klid je jedním ze znaků šťastného psa!

Jedním z hlavních způsobů komunikace psů s jejich majiteli je řeč těla. Váš pes je šťastný, když je klidný. Váš pes bude mít uvolněnější postoj, doprovázený slabým mrkáním očí. Ale jeho uši také zůstanou tichý a ústa má napůl otevřená, jako by se ničeho nebál. V opačném případě bude jeho tělo napjatější a rozechvělejší. Může dokonce neustále ukazovat zuby, zejména když se cítí nejistě a smutně.

Kromě klidu bude váš pes také spát. klidně když je šťastný. Psi mají tendenci trávit většinu času odpočinkem během dne. Chcete-li však zjistit, zda je spokojený, zkuste zkontrolovat jeho spánek. Pokud během jeho klidového období vidíte stálý puls, je to dobré znamení. Pokud je však nepravidelná a příliš vysoká, je to špatné znamení. Vaše zvíře může být nemocné nebo vystresované.

Setkání jsou vždy radostnou událostí!

Možná jste si všimli, že váš pes často vrtí ocasem, když se ocitne v příjemné situaci. Jako když návrat domů po dni stráveném mimo domov. Toto žoviální gesto se objevuje i při jeho procházkách nebo při vašem mazlení. V těchto chvílích můžete psa přivítat pouze jemným a klidným pohybem.

Existují různé způsoby, jak zjistit, zda je váš pes nejen spokojený, ale také zda se ve vaší blízkosti cítí dobře. Váš pes bude přiblížit se opakovaně vůči vám bez konkrétního důvodu. Jedním z důvodů, proč to dělá, je, že vás skutečně považuje za člena své rodiny. Další řečí těla, kterou vyjadřuje, když je šťastný, je zavření očí, když ho hladíte.

Pes: Jejich procházka je vždy velmi vzrušující!

Váš pes je šťastný, pokud je neustále za dobrodružstvím a novými objevy . Ukazuje to přesně, když je čas jít na procházku. Někdy pes dokonce počká u vašich dveří, aby vám naznačil, že je čas jít. Neustálé vyskakování před odchodem je také pozitivní známkou spokojeného pejska.

Pes je šťastný, když je zvědavý všeho, co objeví. Psi jsou šťastní, když se cítí pohodlně. Často to dávají najevo tím, že očichávají, olizují a dotýkají se všeho ve svém okolí. Tato zvířata jsou velmi zvědavá a vždy chtějí prozkoumat, když jsou šťastná.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.