Accueil » Zvířata » Ztráta domácího mazlíčka je mnohem těžší, než si mnozí lidé myslí.

Ztráta domácího mazlíčka je mnohem těžší, než si mnozí lidé myslí.

Ztráta domácího mazlíčka je mnohem těžší, než si mnozí lidé myslí

Mnoho lidí se rozhodne adoptovat domácího mazlíčka. Psi a kočky jsou součástí lidského života již desítky let. Majitelé těchto zvířat si k nim vytvářejí silné pouto. Rychle se stávají plnohodnotnými členy rodiny. Proto je pro majitele zvířete těžké rozloučit se se zvířetem, které mu přináší radost do života. Bolest ze ztráty domácího mazlíčka je proto nesnesitelná.

Domácí mazlíček: milovaná osoba!

Domácí mazlíček drží důležité místo v životě svého majitele. Domácí zvířata jsou navíc velmi vázána na každého člena své rodiny. Tato náklonnost je obzvláště patrná, když tyto citové bytosti nemohou jinak než své majitele celý den následovat.

Ztráta domácího mazlíčka je mnohem těžší, než si mnozí lidé myslí.Zdroj: Capture Instagram

Každé domácí zvíře potřebuje také svého majitele, aby mu zajistil životně důležité potřeby. Pro člověka je adopce psa nebo kočky způsobem, jak naplnit svůj každodenní život. Je třeba říci, že tyto chlupaté koule mají spoustu lásky na rozdávání.

Přečtěte si
Zde je 8 obřích zvířat, která jste pravděpodobně nikdy neviděli

Domácí zvíře může pomoci překonat těžké životní zkoušky díky náklonnosti, kterou přináší. V důsledku toho je velmi obtížné rozloučit se s milovanými zvířaty a jejich smrt je pro majitele hrozným utrpením.

Srovnání ztráty zvířete se ztrátou člověka!

Časopis Journal of Mental Health Counseling zveřejnil výzkum provedený ve Spojených státech, Kanadě a Velké Británii na více než stovce lidí. Výzkum dospěl k velmi zajímavému závěru. Podle všeho existujestatisticky významný rozdíl mezi důležitostí domácího mazlíčka a člena rodiny.

Míra utrpení, které člověk prožívá po ztrátě domácího mazlíčka, a utrpení člověka není stejná. Podle této studie je první ztráta bolestivější ve srovnání s druhým. O této skutečnosti se zmínil již velký Anatole France.

Ztráta domácího mazlíčka je mnohem těžší, než si mnozí myslí.Zdroj: Capture Instagram

Podle tohoto spisovatele „dokud někdo nemiluje zvíře, zůstává část jeho duše neprobuzená. A jakmile se tato část člověka probudí, bolest, která následuje, je nesmírná. Je proto zcela normální, že se pán těžko smiřuje se ztrátou svého zvířete.

Přečtěte si více
Tento pes byl opuštěn svým majitelem i se svými věcmi ze srdcervoucího důvodu

Domácí zvířata: Proč je těžké je ztratit!

Domácí zvíře si ke svému majiteli vytvoří nedefinovatelné pouto. Myšlenky, emoce a nápady majitele tak mají přímý vliv na pocity domácího mazlíčka. Odborníci se dokonce domnívají, že majitelé jsou svým domácím mazlíčkům velmi podobní.

Tento závěr není zdaleka nesprávný! Sdílení každodenního života s domácím mazlíčkem člověka skutečně mění. Navíc tato zvířata formují jeho chování a osobnost z chování svých pánů.

Kromě toho platí, že čím déle soužití trvá, tím větší náklonnost se mezi člověkem a jeho domácím mazlíčkem rozvíjí. Například u psů a koček se délka života pohybuje mezi 10 a 20 lety. To se téměř rovná polovině života člověka.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Ke čtení
Kočka s obličejem zdeformovaným zraněními zažije setkání, které navždy změní její život

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.